خوردن غذاهای ارگانیک در خلال بارداری

خوردن غذاهای ارگانیک در خلال بارداری

در آمریکا هر ساله بیش از یک میلیارد پوند آفت کش برای حفاظت از محصولات در برابر حشرات، علف های هرز و آفات استفاده می شود. متاسفانه برخی مواد شیمیایی که به کشاورزان اجازه می دهد که محصول زیادی به دست بیاروند باعث آلودگی زمین، هوا و آب ما می شود. ما این مواد شیمیایی را به شکل باقیمانده های آفت کش ها بر روی میوه ها و سبزیجات و از طریق خوردن لبنیاتی که تحت تاثیر این مواد شیمیائی قرار گرفته است مصرف می کنیم. اگر باردار باشید این مواد شیمیایی به کودکی که در حال رشد است می رسد و بعدا به شیر شما منتقل می شود.

قرار گرفتن در معرض آفت کش ها در مورد کارگران مزرعه با مشکلات سلامت متنوعی از جمله تحریک چشم و پوست، مشکلات تنفسی، مشکلات عصبی و سرطان مرتبط است. قرار گرفتن در معرض افت کش های کشاورزی با نرخ بالاتر سقط جنین، نقص های حین تولد و به دنیا آمدن نوزاد مرده همراه است.

تحقیقات حیوانی مرتبط با قرار گرفتن در معرض آفت کش ها در موش های تازه متولد شده نشان دهنده ایجاد تغییر در رشد مغز است. اثر مواجهه والدین با باقیمانده آفت کش در غذا مبهم است. به هر حال یک کودک در حال رشد مراحل حیاتی توسعه اش را طی می کند و یک سیستم بالغ برای دفع مواد شیمیایی ندارد. افت کش ها در سیال های جنینی، خون بند ناف جنینی و شیر مادر یافته شده اند. به نظر منطقی می رسد که یک کودک در حال رشد نسبت به سطح های پایین این مواد شیمیایی حساس باشد اگرچه تحقیقات بیشتری در این حیطه لازم است.

محصولات ارگانیک بدون استفاده از اکثر آفت کش های سنتی یا کودهای مصنوعی پرورش داده می شوند. گوشت، تخم مرغ و لبنیات ارگانیک از حیواناتی می آیند که غذای ارگانیک می خورند و اجازه دسترسی به فضای باز را دارند و به آنها آنتی بیوتیک یا هورمون رشد داده نشده است.

غذاهای ارگانیک نه تنها برای سلامت شما خوب هستند بلکه برای محیط هم خوب هستند. کشاورزان ارگانیک از روش هایی استفاده می کنند که در هماهنگی با طبیعت است (مثلا تناوب محصول و مدیریت آفات) و از استفاده از مواد شیمیایی که می تواند سالها در محیط باقی بماند، اجتناب می کنند. این روش های کشاورزی باعث حفاظت از منابع آب، زمین و هوا در برابر آلودگی می شود. خریدن مواد ارگانیک باعث ارتقای کشاورزی پایدار می شود و باعث حفاظت از زمین و همه گونه های گیاهی و حیوانی می شود.

چرا همه افراد غذای ارگانیک نمی خورند؟ 

کشاورزان ارگانیک باید از استانداردهای سختی پیروی کنند و هزینه های تولید غذا و مدیریت کشاورزی برای آنها بالاتر است. این به معنای این است که غذاهای ارگانیک گران تر هستند.
همچنین یافتن محصولات ارگانیک در سوپرمارکت محلی شما هم سخت تر است. همچنین این محصولات ممکن است همیشه ظاهر عالی ای نداشته باشند و ممکن که برای برخی مصرف کننده ها در ابتدا جذابیت کمتری داشته باشند.

اجتناب از قرار گرفتن در معرض آفت کش ها در خلال بارداری اگر که بودجه شما اجازه این کار را بدهد، کار بهتری است. اگر نمی توانید یک رژیم انحصار ارگانیک را تجربه کنید آنگاه روش هایی وجود دارد که از طریق آن مواجهه با آفت کش ها را کاهش دهید.

• میوه ها و سبزیجات را بشویید و بعد در آب غوطه ور کنید.

• پوست میوه ها یا سبزیجاتی که ارگانیک نیستند را بکنید. همچنین برگ های بیرونی غذاهایی مثل کاهو را دور بیندازید.

• وقتی  غذاهای پرورش یافته به روش سنتی بالاترین سطح آلودگی را دارند دست به خرید مواد ارگانیک بزنید. این غذاها شامل توت فرنگی، هلو، انگور، گیلاس، تمشک، کدو حلوائی، لوبیای سبز، سیب، اسفناج، گلابی و گوجه می شود.

• محصولات داخلی را به جای محصولات واراداتی انتخاب کنید. ممکن است در کشورهای دیگری که آئین نامه های آفت کش سهل گیرانه تری دارند، استفاده از آفت کش بیشتر باشد.

• چربی مشهود را از گوشت ها حذف کنید و پوست و چربی را از ماکیان ها حذف کنید چون آفت کش ها در بافت های چربی انباشته می شود.

• به همان دلیلی که گفته شد کره، پنیر و شیر ارگانیک بخرید یا اینکه محصولات شیری با چربی کم را انتخاب کنید.

• منابع مواجهه با آفت کش ها را کاهش دهید. از حشره کش ها (اسپری ضد حشره) ، دفع کننده حشرات، قلاده ضد کک برای حیوانات خانگی تان، محصولات چمن و باغ حاوی آفت کش ها استفاده نکنید. به دنبال جایگزین های ایمن تر بروید.

متاسفانه حتی با بهترین مراقبت ها هم سطح کمی از آفت کش ها در همه غذاها وجود دارد. برخی غذاهای ارگانیک حاوی مقدار کمی آفت کش هستند که در نزدیکی مزارع اسپری شده است (لغزش محیطی) و از آب های آلوده یا از آفت کش های باقیمانده در خاک در سال ها قبل این مقدار به گیاه انتقال داده می شود. به هر حال غذاهای ارگانیک به شکل دائم آفت کش های کمتری از غذاهای سنتی دارند.
خوردن غذاهای ارگانیک می تواند به روش های زیادی به کودک شما نفع برساند. شما مواجهه تان با مواد شیمیائی مضر بالقوه را کاهش خواهید داد و از کودک  تان در برابر این مواد حفاظت خواهید کرد و در ایجاد یک محیط سالمتر برای آینده نقش خواهید داشت.

لائورا ای استاچل ماما  و متخصص زنان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منو اصلی